O autorze i projekcie „Superjazda”

Wojciech Szajnert  pasjonat jazdy samochodem, tematyki bezpieczeństwa ruchu drogowego i doskonalenia techniki jazdy. Pracuje w jednej z warszawskich szkół doskonalenia techniki jazdy, gdzie prowadzi zajęcia z technik bezpiecznej jazdy dla pracowników największych firm w Polsce oraz dla osób prywatnych, a także zajmuje się opracowywaniem programów szkoleniowych.

Motto Wojtka: Są trzy kategorie kierowców: mający wypadki z własnej winy, mający wypadki z winy innych i tacy, którzy nie mają wypadków. Wojtek ma ambicję należeć do trzeciej z wymienionych kategorii i taki styl jazdy promuje poprzez tę stronę.

Przebyte kursy i szkolenia związane z jazdą samochodem:
 • Szkolenie w zakresie jazdy terenowej z użyciem pojazdów z różnymi silnikami oraz układami przeniesienia napędu (2017 r.).
 • Szkolenie w zakresie behawioralnych aspektów szkolenia kierowców przeprowadzone przez firmę AXA (2013 r.)
 • W 2011 r. dwa kursy ecodrivingu w belgijskiej firmie Key Driving Competences (www.keydriving.be), obejmujące łącznie ok. 500 kilometrów szkoleniowych z użyciem pojazdów z manualnymi i automatycznymi skrzyniami biegów. 
 • W 2010 r. jako pierwsza osoba z Polski ukończył 6-tygodniowe szkolenie z zaawansowanej techniki jazdy w Institute of Advanced Motorists w Londynie (www.iam.org.uk); kurs obejmował ok. 2 tys. km jazd szkoleniowych. 
 • tor Goodwood, Wlk. Brytania: szkolenie w dziedzinie reagowania w sytuacjach ekstremalnych i opanowania samochodu w poślizgu, 2010 r.
 • Szkoła Jazdy Subaru (www.sjs.pl): szereg szkoleń w latach 2000-2008
 • Akademia Jazdy Opel (www.dtjs.enetia.pl): 2009 r.
 • Europejskie Centrum Szkolenia Kierowców (www.superkierowca.pl): 2008-2009 r. 
 • Szkoła Jazdy Renault (www.szkolajazdyrenault.pl): 2011-2012 r.
 • Liczne indywidualne ćwiczenia z trenerami techniki jazdy w latach 2000-2017.

Portal Superjazda
Strona internetowa „Superjazda" to hobbystyczne, niekomercyjne przedsięwzięcie autora. Celem istnienia serwisu jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce poprzez podniesienie umiejętności kierowców. 

Autor przedstawia na łamach „Superjazdy” swoją prywatną wiedzę i poglądy i nie reprezentuje tu swojego pracodawcy.

Kontakt

wojtek.szajnert@gmail.com
Chętnie nawiążę kontakt z osobami, które chciałyby wymienić się doświadczeniami w dziedzinie bezpiecznej jazdy.

Cytowanie
Materiały ze strony można dowolnie cytować, ale proszę o podanie źródła
  „Superjazda” i/lub link www.superjazda.blogspot.com.

4 komentarze:

 1. Po przeczytaniu kilku artykułów, już mogę powiedzieć, że pomysł na blog o takim temacie, jakim jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest bardzo przydatny, szczególnie dla początkujących lub mniej doświadczonych kierowców. Każdemu z nas kierowców, a właściwie każdemu użytkownikowi drogi, powinno zależeć na bezpiecznym przemieszczaniu się, dbając o zdrowie i życie własne, swoich bliskich, a przy tym nie narażając na niebezpieczeństwo, czy chociażby utrudnienia, innych.
  Pomimo sporego, bo 35-letniego doświadczenia w prowadzeniu pojazdów ( w tym kilkanaście lat zawodowo), ciągle czegoś się uczę i czegoś nowego doświadczam.
  Dlatego pozwolę sobie na śledzenie tego bloga i komentowanie wypowiedzi autora i odwiedzających, a że pisać lubię (czy dobrze, to inna kwestia ;)), myślę, że tych komentarzy będzie sporo, czym (mam nadzieję) przyczynię się do dyskusji, której nigdy za dużo w tak ważnej sprawie , jak bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
  Maciej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Maciej - dziękuję za wizytę, wszystkie Twoje komentarze są bardzo mile widziane! Im więcej komentarzy, dyskusji - tym lepiej dla wszystkich odwiedzających tę stronę.
  Pozdrawiam, Wojtek

  OdpowiedzUsuń

Proszę podpisywać komentarze imieniem lub nickiem - inaczej trudno prowadzić rozmowę :)